باشگاه مشتریان (تیکتینگ)

Search
Close this search box.
EN
EN
سامانه ثنا خارج از کشور

سامانه ثنا خارج از کشور

فهرست مطالب

ایرانیانی که در خارج از ایران زندگی می‌کنند، گاهی نیاز به دسترسی به برخی از سامانه‌های ایرانی، از جمله سامانه ثنا، برای انجام امور اداری دارند. آدرس سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور متفاوت از ایرانیان داخل کشور است. با توجه به این نیاز، قوه قضاییه سامانه ثنا اینترنشنال را با آدرس international.adliran.ir راه اندازی کرده است. افراد دارای تابعیت ایرانی می‌توانند به راحتی از طریق سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی ثبت نام کرده و همچنین پرداخت مربوطه را آنلاین انجام دهند. ورود به سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور از طریق ثبت نام، احراز هویت و تکمیل مراحل ممکن است تا این افراد از امکانات این سامانه بهره‌مند شوند. در این مقاله، ما به بررسی نحوه ثبت نام در سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور خواهیم پرداخت.

سامانه ثنا برای ایرانیان خارج کشور

خدمات سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور شامل امور زیر است:

سامانه ثنا به افراد ایرانی خارج کشور این امکان را می‌دهد که مشاهده ابلاغیه‌ها و متن دادنامه‌ها را به صورت آنلاین انجام دهند. همچنین امکان درخواست و دریافت گواهی سوء پیشینه، ثبت لایحه و شکایت، مشاهده خلاصه پرونده، دریافت نوبت قضایی، ثبت و اصلاح دادخواست بدوی دیوان عدالت اداری، ثبت و اصلاح تجدید نظر دیوان عدالت اداری، استعلام سوابق محکومیت‌های مالی و استعلام مدارک قضایی نیز از خدمات این سامانه می‌باشد. همچنین افراد می‌توانند وضعیت وکیل خود را نیز از طریق سامانه ثنا بررسی کرده و اطلاعات مرتبط با وکلای مرتبط با پرونده‌های خود را دریافت نمایند.

سامانه احراز هویت غیر حضوری برای خارج از کشور

برای انجام احراز هویت غیرحضوری در سامانه ثنا از خارج از ایران، می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد سامانه ثنا اینترنشنال به آدرس international.adliran.ir شوید و طبق مراحل ثبت نام، نام‌نویسی خود را انجام دهید.
  2. پس از انتخاب پلتفرم احراز هویت و پرداخت هزینه، با وب کم عکسی از چهره خود بگیرید.
  3. سپس از شما خواسته می‌شود تا امضای الکترونیکی خود را درج کنید. بعد از درج، دکمه “ثبت و ادامه” را انتخاب کنید.
  4. برای اطمینان از زنده بودن تصویر و جلوگیری از تقلب و جعل هویت احتمالی، از شما خواسته می‌شود که یک عبارت را بخوانید و سپس آن را به صورت ویدیو ضبط کنید. بعد از ضبط ویدیو، روی گزینه “ثبت” کلیک کنید و ویدیو را ارسال نمایید.
  5. بعد از ارسال ویدیو، احراز هویت شما به اتمام می‌رسد.

اگر فرآیند احراز هویت انجام نشود، ثبت ثنا نیمه‌کاره خواهد بود و قادر به استفاده از خدمات آن نخواهید بود. احراز هویت این اطمینان را برای ایمنی بیشتر در استفاده از خدمات اینترنتی فراهم می‌کند و از هرگونه تقلب احتمالی در روند ثبت نام جلوگیری می‌کند.

نحوه ثبت نام ثنا برای افراد خارج از کشور

افراد ایرانی خارج از کشور برای ثبت نام در سامانه ثنا به منظور انجام امور قضایی می‌توانند از مراحل زیر استفاده کنند:

در ابتدا، با ورود به آدرس international.adliran.ir، به سامانه ثنا وارد شوید. در این صفحه، گزینه “سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی” را انتخاب کنید. سپس، در پنجره باز شده، بر روی “سامانه اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی” کلیک نمایید و وارد سامانه شوید. در اینجا، گزینه “ثبت نام برخط شخص حقیقی” را انتخاب کنید. اطلاعات شخصی خود از جمله کد ملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه را وارد کنید و سپس کد امنیتی را وارد کرده و بر روی “ادامه” کلیک نمایید.

در مرحله بعد، شرایط استفاده از سامانه ثنا افراد خارج از کشور را مطالعه کرده و با کلیک بر روی گزینه تایید، به مرحله بعد بروید. در این مرحله لازم است، اطلاعات شناسنامه‌ای خود را وارد کنید و بر روی “مرحله بعد” کلیک نمایید. سپس، اطلاعات تماس شامل شماره تلفن ثابت و شماره موبایل را وارد کنید و به مرحله بعدی بروید. اطلاعات مربوط به محل سکونت یا محل کار خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که آدرس محل سکونت شما همان آدرسی است که اکنون در خارج از کشور دارید. میزان تحصیلات و شغل خود را تعیین کرده و با کلیک بر روی دکمه “ثبت اطلاعات اولیه”، به مرحله بعد بروید. در مرحله نهم، یک کد از طرف سامانه ثنا به شماره موبایل شما ارسال می‌شود. این کد را در قسمت مربوطه وارد نمایید.

در این مرحله باید احراز هویت غیر حضوری انجام گیرد. پس در نتیجه انتخاب پلتفرم‌ احراز هویت مورد نظر خود را انجام دهید. سپس با فشردن دکمه “پرداخت هزینه”، به صفحه پرداخت اینترنتی بانک هدایت شوید. پس از پرداخت هزینه احراز هویت با استفاده از کارت بانکی، ثبت نام در سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور به پایان می‌رسد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *