باشگاه مشتریان (تیکتینگ)

EN
EN
نحوه ثبت نام و احرازهویت غیرحضوری

نحوه ثبت نام و احرازهویت غیرحضوری در سامانه ثنا

فهرست مطالب

با راه اندازی سامانه ثنا، کلیه ابلاغیه های قضایی اعم از شکایات، لایحه و دفاعیات در پرونده های حقوقی و کیفری توسط سامانه ثنا رسیدگی می شود. با وجود این سامانه دیگر ابلاغیه ها بصورت فیزیکی(حضوری) صورت نمی پذیرد. ضرورت دارد تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی در سامانه ثنا ثبت نام کنند. بر اساس قانون ۱۷۵ آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲، قوه قضائیه موظف است با استفاده از سامانه های الکترونیکی یا مخابراتی نسبت به ثبت اوراق اقدام کند، بنابراین کلیه مراجعین باید برای دریافت اوراق قضایی و پیگیری از سامانه الکترونیک ثنا استفاده کنند. امروزه احراز هویت غیرحضوری سامانه ثنا نیز صورت می گیرد که با توجه به دغدغه های روزمره افراد بسیار شایع بوده است. ممکن است برایتان سوال ایجاد شود احراز هویت چیست ؟ در واقع می توان گفت از آن بمنظور تایید هویت کاربر استفاده می شود.

سامانه ثنا چیست؟

سامانه ثنا توسط قوه قضاییه و به منظور ارائه خدمات غیرحضوری قضایی از جمله ثبت شکایات، مشاهده ابلاغیه و … ایجاد شده است. هدف این سامانه تسهیل و بهبود فرآیندهای قضایی و ارتباط بین مراجعین و نهادهای قضایی است. مردم و وکلای دادگستری می توانند با دریافت کد ثنا غیر حضوری برای دسترسی به اطلاعات پرونده، روند رسیدگی به پرونده، اعلامیه ها و تذکرات قضایی به صورت آنلاین و همچنین تعامل با نهادهای قضایی استفاده کنند. این سیستم با توجه به تکنولوژی روز و امنیت حاکم بر آن، به بهبود فرآیندهای قضایی، کاهش زمان و هزینه ها و ارتقای شفافیت در نهادهای قضایی کمک می کند.

لزوم ثبت نام ثنا

کلیه امور قضایی از طریق سامانه ثنا انجام می شود که موجب تسهیل و تسریع در کار طرفین دعوا، نمایندگان قانونی آنها، دفاتر خدمات قضایی، ضابطان قضایی و سایر افراد مرتبط شده است، انجام می گیرد. تمامی ابلاغیه های صادر شده در حساب کاربری شخص قرار می گیرد و از طریق پیامک برای او ارسال می شود.

احراز هویت غیر حضوی سامانه ثنا

نحوه ثبت نام غیر حضوری در سایت ثنا

همچنان برخی از ابهامات در مورد نحوه عضویت در سامانه ثنا وجود دارد که به طور کامل بیان خواهد شد. نحوه احراز هویت غیر حضوری ثبت نام در این سامانه به دو بخش حقیقی و حقوقی تقسیم می شود. با توجه به اینکه امروزه اشخاص با مشغله های فکری و ذهنی زیادی رو به رو هستند و همینطور گسترش جامعه و کم بودن وقت، مراجعه حضوری چندان قابل ملاحظه و مناسب نیست. به همین دلیل پیشنهاد می شود تمامی فرآیند ثبت نامی خود را به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام دهید.

شرکت دیبارایان به عنوان بازوی فنی دانش بنیان طرح و پردازش غدیر یکی از کارگزاران رسمی قوه قضاییه می باشد که خدمت دریافت کد ثنا قوه قضاییه را بصورت غیرحضوری به شهروندان ارایه می دهد. با کلیک بر روی دکمه به سایت قوه قضاییه هدایت می شوید و‌ می توانید فرایند ثبت نام غیرحضوری برای دریافت کد ثنا را طی نمایید.

مراحل ثبت نام سامانه ثنا

برای مشاهده و دریافت ابلاغیه الکترونیکی ابتدا باید در سامانه ابلاغ الکترونیک ثنا ثبت نام کنید. بمنظور ثبت نام ثنا ابتدا وارد سامانه ثنا شوید و بر روی ” ثبت نام برخط” ( ثبت نام شخص حقیقی ) کلیک کنید. در مرحله بعدی لازم است تا اطلاعات خود را اعم شماره ملی، تاریخ تولد، شماره سریال شناستنامه و کد امنیتی را وارد کنید. به طور خلاصه شروع به عضویت در سامانه ثنا به صورت غیر حضوری بسیار آسان است و برای این منظور طی کردن مراحل زیر لازم می باشد.

  • باز کردن سایت ثبت نام سامانه ثنا
  • وارد کردن اطلاعات لازم برای ثبت نام، مانند نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و ایمیل
  • تایید کردن اطلاعات وارد شده
  • دریافت کد تایید با استفاده از شماره تلفن یا ایمیل
  • وارد کردن کد تایید و تکمیل فرآیند ثبت نام

نحوه ثبت نام غیرحضوری در سامانه ثنا

 پس از تکمیل مراحل ثبت نام، کد رهگیری به ایمیل ( پست الکترونیکی ) یا شماره تماسی که در سامانه وارد کرده اید، ارسال خواهد شد. شرکت طرح و پردازش غدیر، به منظور احراز هویت و تکمیل فرایند ثبت نام غیر حضوری سامانه ثنا نقش بسزایی دارد. و روزانه بیش از 1000 درخواست را توسط هوش مصنوعی بومی و سپس کارشناسان خبره بررسی و احرازهویت می کند.

ثبت نام اشخاص حقوقی در سامانه sana.adliran.ir

افراد حقیقی می توانند به صورت اینترنتی در سامانه الکترونیک قضایی ثنا ثبت نام کنند در صورتی که می بایست توجه داشته باشید اشخاص حقوقی باید با مراجعه به یکی از شعب دادگستری، تمامی مراحل ثبت نام را به صورت حضوری انجام دهند.

ثبت نام اشخاص حقیقی در سامانه الکترونیکی ثنا

پس از تکمیل فرم ثبت نام، شرکت طرح و پردازش غدیر برای احرازهویت غیر حضوری سامانه ثنا به شما کمک خواهد کرد. احراز هویت شرکت غدیر به سرعت، بدون مشکل و با دقت بالایی انجام می گیرد و با سامانه ثنا ارتباط مستقیم دارد. احراز هویت غیرحضوری سامانه ثنا راحتی را برای اشخاص به همراه دارد چرا که به صورت آنلاین، در منزل، محل کار و … می توان ثبت نام در این سامانه را انجام داد.

مزایای سامانه غیر حضوری ثنا

سامانه احراز هویت ثنا به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود، مزایای بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهد. از جمله این مزایا می توان به امکان دسترسی به خدمات در هر زمان و مکان، حفظ حریم خصوصی اطلاعات شخصی، کاهش نیاز به حضور فیزیکی در مکان های مختلف، ردیابی وضعیت تراکنش های مختلف، امنیت بالا در انجام تراکنش ها و ایجاد ارتباط و آنلاین اشاره کرد. با توجه به این مزایا، سامانه ثنا به عنوان یک ابزار جامع و موثر، به تسهیل و بهبود تجربه کاربران در فرآیندهای غیر حضوری پرداخت‌ها و معاملات الکترونیکی کمک می‌کند.

مقالات مرتبط

2 دیدگاه دربارهٔ «نحوه ثبت نام و احرازهویت غیرحضوری در سامانه ثنا»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *